Mozgové bunky pracujú ako svalové bunky a udržiavať ich v činnosti počas celého života, je mimoriadne dôležité. Aktivita buniek v mozgu môže byť rozprúdená aj zvonka prostredníctvom zvuku a svetla,  pomocou audiovizuálnej stimulácie - prístrojov AVS. Harmonizujú sa mozgové hemisféry, psychické aj telesné funkcie.

Kurz opatrovania detí, RE-PAS+viac >>>
6.7.2021 - 16.8.2021
prihlaste sa na kurz

KONTAKT
facebook Email LinkedIn

Audiovizuálna stimulácia

Podporuje aktivitu mozgu, priaznivo vplýva na psychiku, obnovuje a oživuje už vytvorené spojenia medzi bunkami a pomáha vytvárať nové užitočné spojenia, tzv. reverberačné okruhy, ktoré slúžia ako pamäťové stopy. 

 

Vlenie a frekvencie prirodzene prebiehajú v mozgu a boli objavené začiatkom 20. storočia:

1. Vlnenie BETA: 21 - 14  Hz ste čulý a bdelý - prevláda aktivita vedomia

2. Vlnenie ALFA: 14 – 7   Hz ste ľahko utlmený - drieme sa vám - prevláda aktivita vedomia

3. Vlnenie THETA: 7 – 4   Hz zaspávate - ľahko spíte - prevláda aktivita podvedomia

4. Vlnenie DELTA:  4 – 0,1 Hz ste v spánkovom režime - tvrdo spíte - prevláda aktivita podvedomia

Denne každý prechádza z hladiny Beta do hladiny Delta. Večer, pri zaspávaní a ráno, pri prebúdzaní. Počas dňa sa mení vlnenie v mozgu a vplýva to na náladu, pocit sviežosti, či únavy a výkonnosti. Bez tréningu nedokážete v sebe udržať presne také vlnenie, a tak dlho ako potrebujete. Audiovizuálna stimulácia naopak udrží dostatočne dlho presne také vlnenie, aké potrebujete. Takto môžete podporovať  učenie, sústredenie, riešenie problémov, vizualizáciu, spánok, liečenie, zábavu a pod.


Hladina Alfa a Theta je najvhodnejšia na učenie. Optimalizuje všetky funkcie pamäte, sústredenosť a podporuje ukladanie informácií zároveň do vedomia i podvedomia.


V hladine Theta je skrytý obrovský potenciál pre celkový rozvoj a transformáciu osobnosti. Umožňuje zvyšovať sebavedomie, osobnú príťažlivosť, úspešnosť  a účinne skoncovať so závislosťami, negatívnymi zvykmi či návykmi. StavMozgVln
O zábavu, rozvoj fantázie a sebapoznania sa postarajú rýchle striedania rôznych frekvencií, čo podporuje pravú, intuitívnu, tvorivú hemisféru. Prechod svetelných a zvukových signálov cez synapsie mozgových buniek lieči a čistí zablokované dráhy nervových spojení a pomáha vytvárať nové užitočné spojenia.

I keď sme nespomenuli všetky možnosti využitia AVS, podstatné je, že vždy dochádza k harmonizácii činnosti mozgových hemisfér, čo má výrazne pozitívny vplyv na celý organizmus.


Pestré programy s AVS sú  pre vás pripravené a sprevádzať vás bude odborník,
psychológ, certifikovaný psychoterapeut

 

Anicka_Pechackova

PhDr. Anna Pecháčková


Čo vás zaujíma?
Chcete, aby sme vám poskytli podrobnejšie informácie? O kurze v oblasti:
Vaše meno a priezvisko*
Váš telefón:*
Váš email:
      AVS NOVÉ TECHNOLÓGIE, Kuzmányho 905/5, 017 01 Považská Bystrica, tel.: 0905 639 570, 0904 351 783, email:   www.avsnt.sk
©2001-2021 AVS NOVÉ TECHNOLÓGIE, s.r.o.