Myšlienkové mapy

Naučte sa vytvárať mind mapy a premýšľajte synergicky, “celým mozgom”. Čím vzrastie vaša kapacita učenia, pamäť a výkonnosť.

Doplnkové hodiny:

Psychowalkman AVS

Zvýšenie sebavedomia, kreativity i osobnej príťažlivosti

Prihlásenie cez telefón

Iba v pracovnom čase
+421 904 351 783

Adresy miest výučby

Adresy pre jednotlivé lokality nájdete v kontaktoch *
* V prípade zmeny vás budeme informovať

Myšlienkové mapy

Myšlienkové mapy po prvé, podporujú logické a obrazové usporiadanie poznatkov a vedomostí. Po druhé podporujú kreativitu manažérov, učiteľov, študentov, žiakov. Po tretie, rozvíjajú vnútorný potenciál a vytvárajú podmienky na učenie sa bez „mučenia“.

Myšlienkové mapy maximálne podporia vaše vnútorné kapacity. Doprajte si meniť svoj život k lepšiemu. Povzbudia vás k tvorivosti, napomôžu vašej predstavivosti. Zvýšia vašu koncentráciu, pamäť, učenie, logické uvažovanie, výkonnosť. Tento moderný nástroj podporuje myšlienkovú analýzu, syntézu, prepojenie pravej a ľavej hemisféry. Silne rozvíja kreativitu a dodáva mysleniu silu a výkonnosť. Myšlienkové mapy sú obrazovým vyjadrením toho, čo prebieha na úrovni elektrických impulzov v mozgu počas myslenia.

Každý z vás bol obdarený neuveriteľnými schopnosťami, nekonečnou silou mozgu a potenciálom pre rozvoj myslenia. Z nedávnych výskumov je zrejmé, že počet neurónov v mozgu sa zhoduje s počtom hviezd na nebi v Mliečnej dráhe. A pritom každý jeden neurón má možnosť vytvoriť toľko vzájomných prepojení s inými neurónmi, že vo výsledku je to nepredstaviteľné číslo: 1 + 28 núl = 10 000 000 000 000 000 000  000 000 000.

Ak by ste si chceli zapísať celkový počet možných kombinácií dostanete číslo: 1 + 10 a pol milióna kilometrov núl.

Neobmedzené možnosti ľudského mozgu

Tvorba myšlienkovej mapy vyžaduje synergické premýšľanie „celým mozgom“. A práve toto odráža výbušnú povahu neurónov, ktoré sa spájajú pri myslení krížom-krážom cez celú hlavu, pritom ako hľadajú nové spojenia. Práve myšlienkové mapy podporujú a posilňujú prirodzené fungovanie mozgu. Ponúkajú nekonečný rad asociačných „háčikov“, ktoré umožnia preskúmať každú myšlienku, či otázku, ktorá sa vám zrodí v hlave. Odzrkadľujú vnútornú štruktúru mozgu a procesy, ktoré v ňom prebiehajú.

Čím častejšie opakujete rovnaké vzorce myslenia, tým rýchlejšie prechádzajú impulzy po danej ceste. Keďže takýto potenciál má každý neurón, iba veľmi ťažko si dokážete predstaviť, čo všetko zvládne celý mozog.

Lineárne poznámky

Napriek tomu, že mozog pracuje lúčovito, svet ovládajú lineárne poznámky. Naučili sme sa zaznamenávať svoje myšlienky písomnou formou chronologicky tak, ako prichádzajú, často celkom mechanicky a bez premýšľania.

Mnohí sa sťažujú, že ich písanie poznámok nudí. Považujú to za stratený čas. Bolí ich z toho hlava. 95% študentov píše poznámky jednou farbou, čo zvyšuje jednotvárnosť a monotónnosť.

A čo robí mozog, keď sa nudí? Najskôr vypne príjem a potom sa vypne úplne. Čo sa stane? Zaspí. Takto to skutočne funguje.  Stačí, aby ste sa pozreli na študentov v knižniciach po celom svete. Čo tam robí polovica ľudí? Jednoducho spí.

Schopnosť koncentrácie sa postupne vytráca – mozog sa búri proti zlému zaobchádzaniu. A tak sa stane, že nadobudnete dojem, že máte zlú pamäť. Strácate sebadôveru, získavate odpor k učeniu. A dokonca, čím tvrdšie na seba tlačíte, tým je to horšie, pretože nevedomky pôsobíte a idete sami proti sebe.

Na kurze sa naučíte:

Ako vytvárať myšlienkové mapy, zákonitosti tvorby myšlienkových máp. Osvojíte si tri „P“ – myšlienkových máp:

 1. Ako „prijať myšlienkovú mapu“
 2. Ako „použiť myšlienkovú mapu“
 3. Ako „prispôsobiť myšlienkovú mapu“ a uplatňovať svoju kreativitu.

Presvedčíte sa na prakticky o tom, že nepremýšľate v slovách. Mozog funguje v obrazoch. Všetky myšlienky pretvára do obrazov. „Obraz vydá za tisíc slov“ – pretože zapája do práce celý mozog a hlavne imagináciu – imaginari (z lat.) –  čo doslova znamená „kresliť v duši“. Obrazy v mozgu podporujú asociácie a povzbudzujú pamäť a tvorivosť.

Čo všetko môžete zlepšiť pri aplikovaní myšlienkovej mapy - mind map vo svojom živote:

 • zapamätávanie, vybavovanie informácií
 • kreativitu
 • rozhodovanie
 • sebareflexiu
 • stanovovanie cieľov
 • diár – ročný plán – mesačný plán – týždenný plán – denný plán
 • moja súčasná situácia

Myšlienkovou mapou môžete zhodnotiť všetky podstatné časti svojej osobnosti. Nájdete rovnováhu medzi prácou a rodinným životom – vďaka čomu si môžete harmonicky usporiadať život. Napríklad: moja rodina, podnikanie, šport, vzdelávanie, seba rozvoj, zvyky a pod.

Aplikácie myšlienkovej mapy - mind map pre učiteľov a študentov:

 • vytváranie poznámok z kníh
 • zaznamenávanie prednášky
 • prezentácie
 • cudzí jazyk
 • skúška
 • školské projekty

Aplikácie myšlienkovej mapy - mind map pre firmy:

 • porada
 • skupinová tvorba s voliteľnou témou
 • teambuilding

Myšlienkové mapy online kurz

Naučte sa s nami naplno využívať potenciál svojej mysle prostredníctvom myšlienkových máp aj online. Nech pracujete v akejkoľvek oblasti. Ak hľadáte spôsoby na zlepšenie seba, svojej výkonnosti, tvorivosti, či chcete nájsť skryté rezervy v svojom tíme spolupracovníkov – myšlienkové mapy sú tým pravým programom práve pre vás.

S programom audiovizuálnej stimulácie naviac zažijete zharmonizovanie mozgových hemisfér, čo podporuje tvorbu mind máp nielen pri prezenčnej ale aj online forme realizácie.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Myšlienkové mapy”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *