Ponúkame Vám odborné vzdelávanie, kurzy, rekvalifikácie, akreditované programy a aktualizačné kreditové vzdelávanie. Stretnete sa s našim tímom profesionálnych lektorov s bohatou praxou a lektorskými skúsenosťami. Odštartujte s nami svoj kariérny rast, alebo zmeňte zamestnanie. Rozvíjajte svoje vedomosti, mentálne schopnosti a získajte nové možnosti uplatnenia.

Kurz opatrovania, RE-PAS+viac >>>
10.5.2021 - 17.6.2021
prihlaste sa na kurz

KONTAKT
facebook Email LinkedIn

Bleskové meditácie pre manažérov a podnikateľov

Bleskové meditácie nevyžadujú žiadny čas naviac, a nemusíte ich teda začleňovať do nabitého denného programu. Nepotrebujete ani žiadne pomôcky – dokonca ani kľudnú miestnosť, a už vôbec nie ukľudňujúcu hudbu, vonné esencie, či podložku na ležanie, či sedenie. Môžete ich praktizovať v akomkoľvek rozpoložení mysle – v čo najväčšom frmole a aktuálnom strese ste, tým lepšie! Aby ste sa mohli meditáciám venovať, nemusíte ani prerušovať svoje ostatné aktivity. Jediné, čo potrebujete, je naučiť sa, ako na to. Kľudný a harmonický život je skutočne možný aj bez veľkých obetí.


1. "Relaxácia je pre mňa zážitok akoby z iného sveta. Ráno sa prebúdzam vyčerpaný s myšlienkou, že opäť prežijem mizerný deň a samozrejme stres. O únave ani nehovorím."
2. "Nepoznám žiadne iné stavy, iba polohy zapnuté a vypnuté. Buď som hore a som v kŕči, alebo sa iba trocha uvoľním a zaspávam, nič iné medzi tým nie je."

 

 Bleskové meditácie

 

V cene sú zahrnuté všetky náklady súvisiace so vzdelávaním a tréningom, zážitkové aktivity s prístrojovým vybavením AVS, študijný materiál.

 

Prihlásim sa?

Hovoríte si? "Nemám jednoducho na to čas!" Tak ste tu správne. Bleskové meditácie pre skľudnenie tela a mysle sú špeciálne určené pre tých, ktorí nemajú čas – a pritom by potrebovali meditovať najviac. Sú veľmi krátke, môžete ich praktizovať kedykoľvek a kdekoľvek. Mnohé z nich vám dokonca nezaberú žiadny voľný čas, môžete ich totiž spojiť s inými činnosťami ako je chôdza, jedlo alebo sedenie na schôdzi a pod. Pri niektorých meditáciách môžete tiež využívať tzv. „hluché“ časové úseky počas dňa, napríklad keď na niečo, či niekoho čakáte, cestujete alebo sa v noci pokúšate zaspať. Meditácia je stav UVOĽNENÝ A BDELÝ, pričom bdelosť pomáha lepšie sa uvoľniť.  Ak dokážete spoznať príznaky relaxácie, poslúži vám to ako odrazový m

ostík na prežívanie a zvládanie hlbších stavov uvoľnenia. Ak sa na začiatku relaxácie kľudne posadíte, vyzerá to, ako by ste nič nerobili. V skutočnosti sa však vo vašom tele odohrávajú obrovské zmeny a niektoré z nich sú dobre viditeľné. Meditácia je prospešná, rýchlo uvoľní telo a skľudní myseľ, je najlepším prostriedkom na zníženie hladiny stresu. Zlepšuje zdravotný stav a pomáha pri mnohých bežných ochoreniach. Povzbudzuje jasnejšie a kreatívnejšie myslenie a zvyšuje pracovný výkon.

 

 

Kde a ako to využijem? 

Bleskové meditácie majú v skutočnosti dlhú históriu. Sám Buddha povedal: „Meditujte počas chôdze, pri jedle, keď sa obliekate, keď si líhate, i keď robíte potrebu.“
Bleskové meditačné techniky vám pomôžu udržať si kľudnú a jasnú myseľ nielen pri samotnej meditácii, ale i počas celého dňa. Udržujú vás bdelých, pomáhajú vám sústrediť sa na to, čo práve robíte, namiesto, aby ste premýšľali, o tisícke ďalších vecí naraz. Krátke meditácie vám prinesú neskutočný prospech. Ak nemáte čas ani na to, aby ste polhodiny denne v kľude sedeli, kde by ste našli čas na dlhé kúpeľe s aromatickými olejmi, jógu a elegantné vizualizácie?
Na meditácie nebudete potrebovať viac ako päť minút. Veľa cvičení trvá iba jednu či dve minúty. Po piatich minútach sa uvoľníte tak, že budete schopní zaspať. A desať minút je už úplný luxus.  Meditovať môžete, keď si pripravujete raňajky, keď idete ráno k autu, či na vlak, keď stojíte v rade pri pokladni, keď obedujete, sedíte na nudnej schôdzi, keď idete spať. Mimochodom počet meditácií je oveľa dôležitejší ako ich dĺžka. Tri troj minútové meditácie denne sú oveľa účinnejšie ako jedno tridsať minútové sedenie. 

Mohli  by ste si myslieť, že také meditácie sú menejcenné, ale v skutočnosti sú oveľa prospešnejšie. Prečo? Pretože je oveľa účinnejšie urobiť si počas dňa viacero krátkych meditácií ako jednu dlhú. Dôvod je jednoduchý. Po každej meditácii nasleduje fáza doznievania, kedy ste ešte  niekoľko nasledujúcich  minút celkom uvoľnení. Takže päť  krátkych meditácií  vám zaručí päť fáz doznievania, pričom jedna dlhá meditácia vám zaručí iba jednu fázu doznievania.
Z časového hľadiska sú práve krátke meditácie najefektívnejšie.

 

Cieľová skupina: podnikatelia manažéri personálni manažéri, špecialisti z oblasti riadenia ľudských zdrojov, manažéri zodpovední za rozvoj a riadenie ľudí, obchodní manažéri, obchodní zástupcovia a ostatní záujemcovia o uvedenú problematiku.

 

Obsahová náplň: dýchanie a telo, zmysly, aktivity, cvičenia, meditácie... pri čakaní na zelenú, pri riadení auta, meditácia v stoji, "šlófik"na dve minúty, momentka, pauza medzi sériami, koniec v pravú chvíľu.... a pod.  

 


Čo vás zaujíma?
Chcete, aby sme vám poskytli podrobnejšie informácie? O kurze v oblasti:
Vaše meno a priezvisko*
Váš telefón:*
Váš email:
      AVS NOVÉ TECHNOLÓGIE, Kuzmányho 905/5, 017 01 Považská Bystrica, tel.: 0905 639 570, 0904 351 783, email:   www.avsnt.sk
©2001-2021 AVS NOVÉ TECHNOLÓGIE, s.r.o.